pcm
12 بهمن 1401 - 13:13

حجت الاسلام شهریاری: شعار زن، زندگی، آزادی در مکتب غرب، به معنای لخت‌شدن است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب به شعار زن، زندگی آزادی در مکتب غرب اشاره کرد و گفت: لخت شدن معنای آزادی در غرب است اما عفیف‌ترین زنان، زنانی هستند که در دامن اسلام پرورش یافته‌اند و فرزندانی را در دامن خود پرورش می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام حمید شهریاری صبح امروز در همایش حجاب و عفاف فاطمی که در سالن پیامبر اعظم استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی تنها مکتبی است که باعث تغییر در فضای جهانی در هزاره سوم بوده و تداوم این مکتب الهی امام راحل، مکتب حاج قاسم سلیمانی بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب افزود: دنیا در مقابل این مکتب ساکت ننشسته است و در مقابل این مکتب، مکتب لیبرالیسم غرب در تلاش برای گسترس است.

وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی مکتبی را در حوزه بانوان از خود به منصه ظهور رساند که همان مکتب فاطمه زهرا بود و نتیجه آن دختر این شهید والامقام است که امروز به عنوان الگوهایی ارزشمند در هزاره سوم به جهان معرفی کردیم.

وی اضافه کرد: در جهان و عصر امروز دو مکتب در نوک پیکان تعارض با هم هستند که یکی مکتب حاج قاسم سلیمانی و دیگر مکتب لیبرالی غربی است.

وی افزود: مکتب حاج قاسم سلیمانی چشم همه را خیره کرد و تشییع جنازه‌ای در مراسم شهادت ایشان شکل داد که در طول انقلاب و بعد از فوت امام، بی‌نظیر بود.

وی به دنیای اسلام و دنیای غرب و ارزش‌های این دو دنیا گریزی زد و گفت: دنیای غرب همه ارزش‌های خود را بر پایه آزادی بنا نهاده و تمام ارزش‌های انسانی را پای این ارزش ذبح کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم آزادی ارزش است اما بالاترین ارزش نیست و نباید ارزش‌های الهی که موجب تعهد انسان به خالق هستی و هویت‌بخشی و ارزش بخشیدن به انسان است را به خاطر آن از بین برد.

وی با بیان اینکه امروز دنیای غرب دنبال هویت فردگرایانه است، گفت: هویت فردگرایانه انسان را منزوی و دور از اجتماع می‌کند و آزادی‌های فردی را به سایر آزادی‌ها ترجیح می‌دهد.

وی اذعان کرد: دین اسلام در بین مرد و زن در خانواده عشق، ارزش، مودت و مهربانی ایجاد کرده و همین مولفه‌ها پایه‌های زندگی را در جهان اسلام مستحکم کرده است.

وی با بیان اینکه خیلی دورتر از اینکه غربی‌ها ارزش زن را درک کنند اسلام برای زن ارزش قائل شده است، گفت: بیعتی که پیامبر مکرم اسلام با زنان انجام داده یک افتخار تاریخی در تارک زندگی بشریت است.

وی اضافه کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در آمریکا 9.5 میلیارد دلار سوداگری جنسی صورت می‌گیرد و از دیدگاه آنان آزادی زن این است.

وی با اشاره به اینکه بی‌تعهدی در فرهنگ لیبرالی یک ارزش تلقی می‌شود، گفت: همجنس‌بازی، ازدواج‌های سفید، بی‌تعهدی همسران به همدیگر، نادیده گرفته شدن ارزش‌های انسانی و خانوادگی از ویژگی‌های فرهنگ لیبرالی است.

وی عنوان کرد: امروز ازدواج با حیوانات مختلف در فرهنگ غرب به عنوان یک ارزش در حال رشد روزافزودن است.

وی به ارزش و هویتی که اسلام به بانوان داده اشاره کرد و گفت: ارزشی که اسلام به بانوان داده برگرفته از عفت است، عفتی که روح انسان را از آسیب‌ها حفظ می‌کند.

وی با بیان اینکه عفت در بین مردان و زنان با غیرت گره خورده است، افزود: غیرت در کُردها در کل کشور زبان زد خاص و عام است.

وی خاطرنشان کرد: هرزه‌گی در دنیای غرب یک ارزش است اما بر این باور هستیم اکثر قریب به اتفاق آنها هرزه نیستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بی حجابی به معنای هرزه‌گی نیست بلکه صفت ظاهری و جسمی است، اذعان کرد: حفظ جسم زنان ارزش محسوب می‌شود و حجاب حافظ جسم انسان‌ها است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب به شعار زن، زندگی آزادی در مکتب غرب اشاره کرد و گفت: لخت شدن معنای آزادی در غرب است اما عفیف‌ترین زنان، زنانی هستند که در دامن اسلام پرورش یافته‌اند و فرزندانی را در دامن خود پرورش می‌دهند.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012685